Preskočiť na obsah

PREČO JE PROJEKT VILADOMY UDRŽATEĽNÝ?

Udržateľná stavba sa začína kreovať od útleho začiatku a prvotného návrhu projektu až po finálne ukončenie stavby a jej následnú prevádzku. Tomu všetkému predchádza výber ekologických materiálov a udržateľných technológií. Používame materiály, ktoré je možné nezávadne recyklovať a technológie, ktoré ponúkajú nezávislosť od plynu či fosílnych palív. Sú to napríklad chladené stropy či tepelné čerpadlo. Pre nové projekty vyberáme lokality, ktoré boli zastavané už v minulosti, no zároveň myslíme aj na budúcnosť, preto nám nie je cudzia elektromobilita či bikesharing.

Toto je nadpis

Pre projekt sme vyberali slnečnú lokalitu s možnosťou strategického umiestnenia stavby.

Toto je nadpis

Používame ekologické materiály, ktoré spotrebujú malé množstvo energie a produkujú minimum CO2 a SO2 čím vytvárajú lepšiu klímu a priestor pre zdravší život.

Toto je nadpis

Implementujeme také riešenia, ktoré ponúkajú energetickú nezávisloť od plynu, fosílnych palív a napomáhajú znižovať emisie oxidu uhličitého.

Toto je nadpis

Elektromobilita je budúcnosť, preto ponúkame budúcim majiteľom predprípravu na elektronabíjacie stanice.

Toto je nadpis

Bicyklom sa jednoducho a rýchlo dostanete do centra Žiliny, alebo po novej cyklotrase s priamym napojením až do Terchovej.

Toto je nadpis

Projekt sme umiestnili do lokality, kde už bola vybudovaná infraštruktúra s existujúcou zástavbou. Pre udržateľný rozvoj miest je kľúčové, aby nevznikali len projekty stavané na "zelených lúkach".