Preskočiť na obsah
Home » Prečo je náš breh tým správnym brehom?

Prečo je náš breh tým správnym brehom?

Druhým, no nemenej dôležitým bodom, ktorý ovplyvňuje kvalitu nášho bývania, je okolité prostredie. Miesto, kde sa rozhodneme sústreďovať náš život, je zároveň miestom, kde budeme tráviť podstatnú časť našich dní. Práve preto je jeho výber naozaj veľmi dôležitý. Bývať v centre diania a mať v okolí miesta, kam môžeme vybehnúť vždy, keď sa nám naskytne chvíľka voľného času, je na nezaplatenie.

Okolie projektu Viladomy Budatín týmto miestami priam prekvitá. Ak ste zarytým športovcom a každú chvíľku svojho voľného času venujete športovým aktivitám, ste tu správne. V okolí projektu je totiž priame napojenie na cyklotrasu, ktorá vedie až do neďalekej dedinky, Terchovej. Zároveň je pre turistický zdatných možné prejsť si napríklad aj celý hrebeň vrchu Dubeň, kde vás čaká odmena v podobe Vyhliadkovej veže s panoramatickým výhľadom na celú Žilinu.

Ďalším miestom, ktoré stojí za zmienku, je rozsiahly Budatínsky park, kam sa dostanete pešou chôdzou za pár minút. Tu je možností rovno viac. Zabehať si v hradnom parku? Ísť na prechádzku a načerpať novú energiu? Spraviť si piknik a stráviť čas v prírode? Alebo sa prejsť históriou Budatínskeho hradu, a zakončiť ju chutnou kávou v hradnej kaviarni? Každý má na výber a každý si nájde to svoje.

Mať priestor kde môžete vykonávať voľnočasové aktivity sú jedna stránka výhodnej lokality. Druhá stránka, tá viac praktická, Vám poskytne všetky potrebné inštitúcie na dosah. Hovoríme teda o kompletnej občianskej vybavenosti, ktorá v okolí Viladomov nechýba. Škola, škôlka, miestna pošta, mini supermarkety, reštaurácia, zástavka MHD či blízka dostupnosť centra. Všetko pokope a všetko dostupné.